Jesień życia taka jaką sobie wymarzyliśmy

Jesień życia to piękny czas, który kojarzy nam się z relaksem i odpoczynkiem po wielu latach spędzonych na ciężkiej pracy i wychowywaniu dzieci na dobrych ludzi. Każdy z nas zasługuje na piękną jesień swojego życia. Powinien być to czas kiedy zwiedzamy, jeździmy na długie wycieczki i realizujemy marzenia na które wcześniej nie mieliśmy zbyt wiele czasu. Niestety nie w każdym przypadku ten czas wygląda tak kolorowo. Często kiedy brakuje funduszy emeryci zaciągają pożyczki pozabankowe. Czy jednak jest to dobrym pomysłem?

Wymarzony ogród Pani Eugenii

Pani Eugenia (60 lat) zawsze marzyła o pięknym ogrodzie. Choć dysponowała wystarczającym miejscem nigdy nie miała dość czasu by urządzić ogród według swoich planów. Jak się później okazało na emeryturze nie miała wystarczających środków. ” Zawsze marzyłam o pięknym ogrodzie, mówiłam sobie że na emeryturze uda mi się spełnić moje marzenia. Niestety brak środków mnie ograniczał. Wzięłam pożyczkę i mimo kilku rat do spłaty odpoczywam teraz w pięknym ogrodzie” mówi nam pani Eugenia.

Realizuj swoje marzenia rozważnie

Mimo, że wizja spełnienia swoich marzeń jest kusząca trzeba pamiętać że pożyczkę nawet pozabankową trzeba spłacać. Mimo, że nie jest to kredyt w banku firma pożyczkowa również windykuje swoje należności. Nieostrożność przy podpisywaniu umowy czy zbytnie roztargnienie podczas spłat należności możemy przypłacić nie tylko rosnącymi odsetkami ale także niemiłą procedurą windykacyjną. Bądźmy więc rozważni w swoich działaniach.